După mult timp am ajuns și eu în weekend acasă. A fost total diferit față de celelalte „revederi” cu „orașul natal”. M-am simțit puțin ca un turist pentru că nu am mers singur, ai mei nu erau acasă (plecați pentru o lună în Grecia) și atât de multă lume pe străzi… Au fost zilele orașului. Nu știu exact cine a cântat că nu am stat la niciun concert dar important e că draftul de bere era 1.5 lei. Yep… 15.000 lei vechi un pahar și în plus grătarele erau pline de frigărui imense la prețuri cât se poate de decente.
Orășelul meu cred că e puțin atipic. După alegeri (a rămas același primar) încă se mai plantau flori prin „luncă” (cel mai mare parc din oraș), se termina de amenajat un loc de joacă pentru pitici pe locul unor foste garaje, se inaugura o fântână arteziană cu concertele de rigoare.
Apropo de lucruri ciudate, nu mică mi-a fost mirarea când am văzut plăcuța care indica drumul spre „Vârful Măgura”. Acela era locul meu… apreciez că pentru prima oară am urcat și am coborât pe același traseu, dar totuși, să te întâlnești cu 3 grupuri de „drumeți” care merg în același loc (locul meu) e parcă prea mult.
Scumpul meu nepotei/fin (a se vedea pozele de mai jos) a crescut maaaaaaaare și aproape merge în picioare. El nu se grăbește și profită din plin de faptul că încă poate să-și ia piciorul în gură. 🙂
Era să uit: din exces de zel am ajuns să degustăm vreo 10 feluri de bere: Suceava/Calimani, Bere de casa, Coroana, Zimbru, Timis, Stejar, Burger, Golden Brau, Becks Lemon si Tuborg. De menționat că unele dintre ele au fost „degustate” de mai multe ori (prietenii stiu care :P)
cred ca ar trebui sa-ti iei abonament pe un an cu 3 giga inclusi pe varful magura, ca sa fie numai al tau..
Funny…. Not!
Dap, si nelimitat la Timisoreana 🙂 Cat ai fi pregatit sa dai?
Pentru exclusivitate? :)) Lasa… sa se bucure si altii 😛
bine gelu, sa nu razi la mine, sa razi la altii
Timisoreana bate la fundul gol Gb
să-ți trăaiscă finul! mortală poza cu piciorușul 😀
Zilele trecute mi-am dat seama de ce mi se pare ca ai o fata asa familiara: semeni cu harry potter, de-asta cred ca imi si pari asa mic.. 😀