Insemnari

De ce nu exista si fete normale?

Filed under: Intrebarea zilei — Gelu July 6, 2007 @ 19:28

Unele iti fac avansuri desi stiu ca esti indragostit de prietena ei cea mai buna si altele nu vor sa vb cu tine “despre vreme” pentru ca exista ceva intre tine si una din prietenele lor…

Girls, I don’t get you!

11 Comments »

  1. Eu cred ca daca poti spune ca pana acum nu ai intalnit fete normale, inseamna ca ceea ce consideri tu normal nu prea bate cu realitatea :D, cat despre situatia ta, asa-s fetele, nu incerca sa le intelegi, ia-le asa cum sunt pentru ca asa trebuie sa fie :)
    aura

    Comment by Aura — July 6, 2007 @ 22:02

  2. Eu cred ca exista si fete normale, sau asa cum vrei tu, atata doar ca nu stii unde sa cauti. Sau, si mai bine, nu mai cauta deloc. Si poate, mai mult ca sigur, when the time is right o sa dai peste cine trebuie. It happened to me, it should happend to you too :)

    Comment by miChou — July 6, 2007 @ 22:48

  3. aia care iti face avansuri iti testeaza puritatea sentimentelor fata de prietena cea mai buna;
    cealalta nu-i asa buna prietena, dar e mai conservatoare. parerea mea!

    Comment by mihai — July 6, 2007 @ 22:55

  4. @miChou Nu e vorba de astfel de fete… adica de tipe cu care “sa fiu” ci in general. Azi m-am enervat super tare ca nu prea stiam prea multe despre mersul la munte si singura tipa care stia, in afara de cunostinta comuna care avea telefonul inchis, nu vroiam sa-mi dea numarul de telefon… in fine… s-a rezolvat. O sa fie bine:D

    Comment by Gelu — July 7, 2007 @ 00:01

  5. aha, acum înţeleg (mai bine) ce vroiai să zici. cred însă că totul ţine de.. hm.. „sferele” în care te învârţi :)
    Baftă maximă şi distracţie plăcută la munte! :)

    Comment by miChou — July 8, 2007 @ 12:56

  6. it goes both ways..sa stii!
    un baiat se combina cu fosta iubita a prietenului lui cel mai bun.altu nu are ochi decat pentru prietena lui urata.God works in mysterious ways…

    Comment by notalent369 — July 8, 2007 @ 22:05

  7. trebuia sa intervin si eu:)) cred ca din nevoia unui mecanism de aparare..
    asa suntem noi..pastram enigma!
    in fond nici voi nu sunteti chiar o carte deschisa!

    Comment by irina — July 9, 2007 @ 00:00

  8. Eu cred ca exista fete normale peste tot … numai ca se joaca cu noi si cu mintea noastra :)) Tot ce trebuie sa facem e sa ne dam seama cand e joaca si cand sunt serioase :D

    Comment by Andrei — July 9, 2007 @ 10:37

  9. cred ca tu gresesti incercand sa le intelegi:

    “Femeile sunt niste nulitati simpatice. Cu cat te gandesti mai mult la ele, cu atat intelegi mai putin.. si asta nu pentru ca ar avea ceva special, ci pentru ca sunt pur si simplu proaste!”

    Comment by il muce — July 9, 2007 @ 14:15

  10. “Il muce”, imi place ca citezi din Cioran dar lasa-ma sa nu-ti dau dreptate.

    Comment by Gelu — July 9, 2007 @ 15:45

  11. mai sunt si fete normale…sau asa imi place mie sa cred…