Insemnari

Crocodilul Dinu, Dinu

Filed under: Uncategorized — Gelu February 26, 2007 @ 12:43

Crocodilul Dinu, Dinu… Dinu, Dinu… Crocodilul…

Teatrul National. Sala Mare. Concert Nicu Alifantis. Unul dintre concertele la care trebuie sa mergi intr-o viata… Locatia pentru concert a fost aleasa perfect… locul lor e in sala de teatru asa cum nu mi-as putea imagina un concert Holograf de 2 ore in alta parte decat Sala Polivalenta.

Media de varsta cred ca a fost de 40 de ani, in ciuda “aripei tinere” din spatele nostru care scanda din cand in cand: “Virgil… Virgil…Virgil…”. In caz ca va intrebati ce s-ar intampla cu babele isterice din 336 daca ar avea masina? Ar face scandal la concert… Cum sa te iei de niste copilasi adorabili ca fac galagie la un concert… eram la teatru dar totusi…

9 Comments »

  1. ha! si pe voi v-a pus sa ziceti cu crocodilu rilu rilu? si, ati zis? :D

    Comment by Anonymous — February 26, 2007 @ 12:58

  2. Da… mai ales copilasii din spate… erau atat de dulci. Deci era Cocodilu rilu rilu? Eu credeam ca Dinu…

    Comment by Anonymous — February 26, 2007 @ 13:02

  3. eu ii zic rilu, ca sa rimeze cu crocodilu :). de fapt n-am inteles niciodata cum ii zice.
    si, la voi catre bisuri a sustinut? :D

    Comment by Anonymous — February 26, 2007 @ 13:03

  4. 3 :) Oricum ultima melodie era facuta sa fie ultima :P

    Comment by Anonymous — February 26, 2007 @ 13:08

  5. dadada, asa am zis si noi, pana nu canta epilog nu plecam nicaieri, pentru ca nu s-a terminat nimic!! :)

    Comment by Anonymous — February 26, 2007 @ 13:12

  6. mm… am fost si eu. si am fost si in decembrie la nottara. din nou am fost dezamagita ca nu a cantat umbra, plus ca la nottara a cantat si decembre
    melodia cu crocodilul m-a stresat teribil in ambele dati, bine ca de data asta nu a cantat-o si la bis.
    dar ca si la nottara, a fost aiurea din cauza faptului ca era un teatru. niste prieteni cu care eram tot faceu misto ca am tot bataiam pe scaun, dar cum sa nu ma misc in conditiile in care simt muzica.

    faza geniala. la nottara am stat cand langa un cuplu de oameni respectabili mai pe la 40-50 de ani. de fiecare data cand intra chitara mai tare, isi puneau palmele peste urechi “draga, dar parca in tinerete nu era asa de zgomotos!?”. era adorabili

    Comment by Anonymous — February 26, 2007 @ 14:19

  7. Ca sa-ti raspund cu aceiasi moneda fata de un comentariu mai vechi: *erau adorabili. :D Mie melodia mi s-a parut adorabila de-a dreptul… pacat ca eram inconjurati de oameni cam acrii. Noroc de copilasii din spate!

    Comment by Anonymous — February 26, 2007 @ 23:01

  8. vai, vai…
    pe ce rand stateai?

    Comment by Anonymous — February 27, 2007 @ 08:32

  9. Randul 16, sectorul B, loc 7,8. Tu erai baba enervanta din spate?:D